تله پاتی

گروه : علم و فناوری

همانطور که می‌بینید آب دریا منبعی از پلانکتون به شمار می‌رود و پلانکتون به یک موجود خاص گفته نمی‌شود بلکه به هر توده‌ای از جانداران که در قسمت بالای دریاها و اقیانوس‌ها یا آب شیرین زندگی کنند گفته می‌شود و پلانکتون‌ها شامل ویروس‌ها دریایی، باکتری‌ها و جلبک‌های میکروسکوپی، کرم‌ها بسیار کوچک و سخت‌پوستان، و همچنین تخم و لارو موجودات است.

خودرو جدید بوگاتی به نام سنتودیسی با قیمت ۹ میلیون دلار در حال تست است. از این خودرو فقط ۱۰ دستگاه ساخته خواهد شد.

عکس فروسرخ از سیاره مشتری که با استفاده از مادون قرمز ثبت شده است.

تصویر کم نظیر ناسا از سیاره زهره گرفته شده از فاصله 7693 مایلی را ببینید.

ناسا توانست با استفاده از یک تلسکوپ واضح‌ترین تصویر از سطح خورشید را ثبت کند.

ناسا اخیرا در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویری از یک کهکشان زیبای ستاره فشان به نام مسیه ۸۲ (Messier ۸۲) منتشر کرد. مسیه ۸۲ (یا ان‌جی‌سی ۳۰۳۴ یا کهکشان سیگار) یک کهکشان ستاره فشان است که در فاصله ۱۲ میلیون سال نوری و در صورت فلکی خرس بزرگ قرار دارد.

در تصویر زیر یکی از قدیمی‌ترین کامپیوتر‌ها متعلق به سال ۱۹۵۸ را مشاهده می‌کنید.

تایم لپسی از تجزیه بدن روباه بعد از مرگ را مشاهده می کنید.

انیمیشنی از نحوه عملکرد یک نارنجک جنگی را به صورت جز به جز می توانید در زیر مشاهده کنید.

دانشمندان با استفاده از روشی به نام "تصویربرداری لاکی"(Lucky imaging) و با استفاده از تلسکوپ جمنای(Gemini Telescope) هاوایی موفق به ثبت تصویری بی‌نظیر و با وضوح بالا از سیاره مشتری شدند.

خودروی «همه جا رو» AG-20 با توانایی‌های منحصربفرد در مسکو رونمایی شد. با این خودروی قدرتمند مسیری پیدا نمی شود که نتوان طی کرد.

ارتش آمریکا یک تانک رباتیک جدید به نام «Ripsaw M5» رونمایی کرد که آخرین جانشین تانک سرنشین‌دار «Ripsaw MS2» است. «Ripsaw MS2» یک موتور با قدرت 600 اسب بخار داشت و حداکثر سرعت آن به 60 مایل بر ساعت می‌رسید. M5 دارای یک برجک با اسلحه Mk44 30mm Bushmaster II است که می تواند علیه پیاده نظام، کامیون ها و خودروهای زرهی دشمن عمل کند. برجک این تانک را نیز می‌توان به یک پرتابگر موشک که از راه دور کنترل می‌شود یا حتی موشک‌های ضد هوایی دارد، تغییر داد.

نمایشگاه خودرو توکیو در ژاپن که از برترین نمایشگاه‌های خودرو در جهان به حساب می آید در حال برگزاری است. در نمایشگاه خودرو توکیو 2019 از جدیدترین خودرو‌های مفهومی و تجاری به علاوه موتورسیکلت‌ها رونمایی شد.

پارک جانورشناسی پاریس میزبان موجودی به نام «لکه» است که دانشمندان به تازگی آن را کشف‌اند و هنوز معلوم نیست این موجود حیوان است یا گیاه.

این تصویر که لحظه پرتاب یک فضاپیمای سایوز (Soyuz MS-15) را نشان می دهد، کریستینا کوچ یک مهندس پرواز ناسا منتشر کرد و درباره آن نوشت: وقتی بهترین دوست شما به رویای تمام زندگی اش یعنی رفتن به فضا دست پیدا می کند.

یک جراح پیوند قلب در انگلستان پیش بینی کرده، قلب خوک ها طی سه سال آینده قابل پیوند به انسان خواهند بود. سر ترنس اینگلیش از جراحان معتبر انگلستان در چهلمین سالگرد نخستین پیوند موفقیت‌آمیز قلب اعلام کرد امسال سعی خواهد کرد کلیه انسان را با کلیه خوک جایگزین کند که از این عمل موفقیت آمیز باشد برای پیوند قلب نیز می توان روی خوک ها حساب کرد.

یک تیم بین المللی از اخترشناسان یک سامانه خورشیدی کشف کردند که سیاره ای در آن وجود دارد که می تواند قابلیت سکونت داشته باشد.  سه سیاره جدید کشف شده اند که دور GJ 357 که یک کوتوله سرخ و در حال سرد شدن است در حال گردش هستند. این کشف همچنین توسط ناسا گزارش شده است که به وسیله ماهواره TESS رصد آن امکان پذیر شده است.

کمپانی آلمانی خودروسازی BMW از اولین وانت خود به نام BMW X7 Pick up رونمایی کرد.

کریستینا کخ فضانورد ناسا که یک گیاه خوار است و روی پرورش گیاهان در فضا تحقیق می کند عکسی از خود منتشر کرد که وی را از دریچه یک قطره آب معلق در خلا نشان می دهد. کریستینا در حال مطالعه روی نمونه های ریز جلبک‌ها برای پشتیبانی از ماموریت های طولانی مدت دور از زمین است. مطالعه دارای دو بخش VEG-04 که شامل پژوهش کشاورزی فضایی به عنوان یک روش برای تامین غذای خدمه‌های آینده ناسا برای سفر به ماه و فراتر از آن می شود.

ارتش روسیه در نمایشگاه سالانه نظامی خود پهپادی را به نمایش گذاشت که شبیه جغد طراحی شده است که می تواند برای شناسایی به مناطق نظامی در خاک دشمن نزدیک شود و فیلمبرداری و عکسبرداری انجام دهد. در مجموع 27 هزار سلاح و وسایل نقلیه در این نمایشگاه ارایه شده است.

12345