تله پاتی

گروه : گردشگری/ایرانگردی

ماسال، سفری به شهر ابرها ماسال، نام شهری کوچک و ییلاقی در شمال غرب رشت، مرکز استان شمالی گیلان است. ییلاقات ماسال همه ساله پذیرای گردشگران فراوانی از سراسر ایران هستند. شهر ماسال در 55 کیلومتری ...

روستای ژیوار در ناحیه‌ی هورامان کردستان، شهر سروآباد در جنوب کوه‌های کوسالان و در کنار رودخانه‌ی سیروان، قرار دارد. این روستا مانند اسمش زیبا و زنده است مردم آن را هزار ماسوله نیز می‌نامند.

لاهیجان معروف به عروس شهرهای گیلان دارای چشم اندازها و جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبا می‌باشد .

اینجا استان اردبیل ، دریاچه شورابیل و نمایی از شهر و کوه سبلان است.

پیکره-سنگی-بابا-داوود-عنبران-معروف-به-ابولهول-ایران

پیکره سنگی بابا داوود عنبران . معروف به ابولهول ایران ، این پیکره که در بخش عنبران از توابع شهرستان نمین قرار دارد به دلیل شباهت عجیبش یادآور پیکره سنگی ابوالهول مصر است، با این تفاوت که دست بشر چندان در ساخت پیکره بابا داوود عنبران دخالتی نداشته است.

نخستین پل معلق تمام شیشه‌ای قوسی شکل جهان توسط مهندسان ایرانی در اردبیل ساخته شده و به یکی از جاذبه های گردشگری این استان تبدیل شده است.

نمایی زیبا از کهکشان راه شیری بر فراز خلیج فارس که در پارک ملی نایبند واقع در استان بوشهر به ثبت رسیده است.

چشم اندازی از طبیعت بی نظیر ارتفاعات ماسال در استان گیلان را مشاهده می کنید.

سواحل چابهار در این فصل به دلیل فعالیت فیتوپلانگتون‌های نوکتیلوکا می‌درخشند.جاذبه‌ای که در این زمان سال، سواحل دیدنی چابهار را تبدیل به ساحلی منحصر بفرد می‌کند.

تصویری از طبیعت پاییزی بی نظیر ارتفاعات اسالم شهرستان تالش در استان گیلان را مشاهده میکنید.

«اورامان» که کردها آن را «هورامان» می‌خوانند منطقه‌ای در غرب ایران و شرق عراق است که بیشتر کوهستانی و دارای دره‌های پرپیچ‌ و خم و عمیق و رودبارهای بی شمار است. این شهر را هزار ماسوله نیز مى‌نامند. زیرا معمارى آن همانند ماسوله است.

پارک جنگلی ناهارخوران یکی از مقاصد گردشگری استان گلستان است که شهرت ملی دارد. پارک جنگلی ناهارخوران به سبب موقعیت جغرافیایی که دارد، اغلب آب و هوایی دلچسب و مطبوع داشته و می تواند یک روز خاطره انگیز را برای شما بسازد.

کشور ایران، به غیر از مناطق شناخته شده‌اش، جاهای زیاد قشنگ و بکری برای گشتن و دیدن دارد. یکی از این جاهای قشنگ نیز روستاهایش است، با آب و هوایی که آدم را سرحال می‌کند یا چمنزارها، سبزه زارها، خانه‌های پلکانی و چشم اندازی که فرصتی است برای دور شدن از زندگی شهری و هیاهویش. ایران روستاهای زیادی دارند.

در دامنه کوه شاهو، غاری قرار گرفته که یکی از جاذبه‌های طبیعی و مناطق گردشگری استان کرمانشاه است. این غار با نام «قوری قلعه» یا «قوری قلا» شناخته می‌شود.

بلندترین-بنای-آجری-جهان

 هزار سال پیش ساخته شد. شاه فرمان داده بود تا مدفن او شود. یک مدفن بزرگ آجری به ارتفاع ۷۲ متر که ۱۵ متر آن تمام آجری در زیر زمین است.

انتخاب زیباترین سواحل جهان درست شبیه به این است که بخواهیم زیباترین ستاره را از میان مجموعه ستارگان کهکشان راه شیری انتخاب کنیم. ولی سختی این انتخاب ما را از تلاش کردن باز نمی‌دارد. پس ای دوست‌داران دریا و خورشید با ما همراه شوید...

برای تجربه هیجان و ترس، نیازی به نشستن پای فیلم های ژانر وحشت هالیوودی ندارید؛ می توانید به قصه ها و افسانه های قدیمی گوش دهید و به تماشای اشکال عجیب و غریب پدیده های طبیعی بنشینید تا هیجان و ترس را از نزدیک بچشید.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که نوع پوشش و لباسی که برای گردش و سفرهای خود انتخاب می کنیم، می تواند به طور مستقیم روی کیفیت زمانی که به مسافرت می پردازیم و در حال لذت بردن از اوقات خوش سفر هستیم، اثر بگذارد.

عکس:-اینجا-هاوایی-نیست،-ایران-است!

اینجا خوزستان شهرستان اندیکا، جزیره زیبای کوشک در قلب کارون است.

گردشگرانِ-کدام-کشورها-بیشتر-به-ایران-می-آیند؟

گردشگرانِ کدام کشورها بیشتر به ایران می آیند؟

12