پرواز جنگنده های چین به سمت تایلند

7623

در این عکس منتشر شده توسط خبرگزاری شین هوا چین، جنگنره های نیروی هوایی ارتش آزادیبخش خلق چین (PLA) در مکان نامشخصی در چین، پرواز می کنند.

در این عکس منتشر شده توسط خبرگزاری شین هوا چین، جنگنده های نیروی هوایی ارتش آزادیبخش خلق چین (PLA) در مکان نامشخصی در چین، پرواز می کنند.

 

به گزارش ای خبرگزاری ارتش چین در حال اعزام جت های جنگنده و بمب افکن به تایلند برای رزمایش مشترک با ارتش تایلند در روز یکشنبه 14 اوت 2022 است.

 

بیشتر خبرگزاری بانکوک (AP) اعلام کرد نیروی هوایی چین در حال اعزام جت های جنگنده و بمب افکن به تایلند برای تمرین مشترک با ارتش تایلند در روز یکشنبه است.

 

وزارت دفاع چین در بیانیه ای اعلام کرد که این آموزش شامل پشتیبانی هوایی، حمله به اهداف زمینی و استقرار نیروهای نظامی در مقیاس کوچک و بزرگ خواهد بود.

 

گسترش فعالیت‌های نظامی چین در منطقه آسیا و اقیانوسیه، ایالات متحده و متحدانش را نگران کرده است و بخشی از رقابت استراتژیک و اقتصادی فزاینده است که تنش‌ها را بین دو اقتصاد بزرگ جهان شعله‌ور کرده است.

 

لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده در ماه ژوئن به عنوان بخشی از تلاش برای تقویت آنچه که او «شبکه بی نظیر متحدها و مشارکت های آمریکا» در منطقه خواند، از تایلند بازدید کرد.

 

اخیر در پی سفر نانسی پلوسی به تایوان تنش ها بین چین و آمریکا به اوج خود رسیده است.

0
0

ارسال نظر
نام
ایمیل
نظر