طرز پخت کیک هویج ساده و خوشمزه

7621

روی این کیک هویج کلاسیک را با گردو درسته یا گردوی خرد شده تزیین کنید و در هر زمانی از روز به عنوان یک خوراکی شیرین خوشمزه با یک فنجان چای سرو کنید.

روی این کیک هویج کلاسیک را با گردو درسته یا گردوی خرد شده تزیین کنید و در هر زمانی از روز به عنوان یک خوراکی شیرین خوشمزه با یک فنجان چای سرو کنید.

 

مواد مورد نیاز

 

230 میلی لیتر روغن نباتی

100 گرم ماست

4 عدد تخم مرغ بزرگ

1 قاشق چایخوری عصاره وانیل

نصف پرتقال، رنده شده

265 گرم آرد سفید

335 گرم شکر سبک

2 قاشق چایخوری دارچین آسیاب شده

265 گرم هویج (حدود 3 عدد)، رنده شده

100 گرم کشمش 100 گرم گردو یا گردو تقریباً خرد شده(اختیاری) 100 گرم کره کمی نمک زده، نرم شده

شکر پودری 300 گرم

100 گرم پنیر نرم

 

طرز تهیه کیک هویجی

مرحله 1

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم کنید. کف و کناره های دو قالب کیک 20 سانتیمتری را با روغن بپوشانید. روغن، ماست، تخم مرغ، وانیل و پرتقال رنده شده را در ظرفی با هم بزنید. آرد، شکر، دارچین را با کمی نمک در یک کاسه مخلوط کنید. ظرف را چند بار تکان دهید تا گلوله های مواد به سطح ظرف برسند.

 

مرحله 2

در صورت تمایل مواد آبکی را به همراه هویج، کشمش و نیمی از مغزها به مواد خشک اضافه کنید. خوب مخلوط کنید سپس بین قالب ها تقسیم کنید.

 

مرحله 3

قالب ها به مدت 25 تا 30 دقیقه یا تا زمانی که سیخی در وسط کیک فرو کرده اید و تمیز بیرون آمد درون فر حرارت بدهید. اگر محتویات قالب به سیخ چسبید، به مدت 5 دقیقه دوباره به فر برگردانید، سپس این کار را دوباره انجام دهید.

 

مرحله 4

برای تهیه مایه کیک، کره و شکر را با هم بزنید تا یکدست شود. نصف پنیر نرم را اضافه کرده و دوباره هم بزنید سپس بقیه پنیر را اضافه کنید (با اضافه کردن آن کم کم از باز شدن مایه کیک جلوگیری می شود). کیک ها را از قالب خارج کنید و با نصف مایه کیک روی آن را بپوشانید. سپس قالب دوم را روی قالب اولی قرار دهید و باقیمانده مایه کیک را روی آن ریخته و با گردوهای باقی مانده روی آن را تزیین کنید.

 

بهتر است کیک تا پنج روز در یخچال نگهداری شود.

0
0

ارسال نظر
نام
ایمیل
نظر