تاثیر آشپزی در زندگی

7619

آشپزی و ترکیب مواد اولیه ی گوناگون و افزودن چاشنی های مختلف، می تواند یک لذت غیرقابل وصف باشد که همه، یکبار آن را امتحان کرده اند.

تاریخچه 
منشاء دقیق آشپزی دقیقا مشخص نیست. اما محققان گمان می کنند که با پیدایش آتش، پخت و پز و تهیه ی غذا شکل گرفته است. انسان شناسانی مانند ریچارد رانگهام استدلال کرده اند که پخت و پز نقش اساسی در تکامل انسان داشته است. 
پختن غذا ها باعث هضم بیشتر آنها می شود، بنابراین کالری و برخی از مواد مغذی موجود در آنها راحت تر جذب می شوند. در نتیجه، پخت و پز به انسان های اولیه این امکان را می داد که از منابع غذایی متنوع تری استفاده کنند و از آنها تغذیه ی بیشتری به دست آورند.

 

آشپزی
پخت و پز یک هنر است و تکنیک هر آشپز متفاوت و منحصر به فرد است. تکنیک های مختلف در طبخ گوشت، ماهی، سبزیجات و ... غذاهای جدید و متنوعی را در هر نقطه ی دنیا، رقم زده است. 
آشپزی چه توسط یک آشپز ماهر صورت بگیرد چه در خانه، چند روش کلی دارد که عبارتند از: سرخ کردن، کبابی کردن، دودی کردن، آب پز کردن، رست یا برشته کردن، بخارپز کردن. 


تاثیر جغرافیا در آشپزی
در حالی که آبیاری، توسعه زمین و سایر تکنیک های کشت مدرن برای تقویت عوامل جغرافیایی موجود استفاده می شود، عادات غذایی محلی هنوز تا حد زیادی تحت تاثیر منابع منطقه است. اجداد ما محصولات خود را با توجه به منابع محلی و طبیعی کشت می کردند که بر عادات غذایی آنها تاثیر زیادی گذاشت. ما تمایل داریم سنت هایی را که در طول نسل ها منتقل شده است را ادامه دهیم. این سنت، همراه با آگاهی روزافزون، همچنان بر عادات غذایی در سراسر جهان تاثیر می گذارد.


میانگین میزان بارش در یک منطقه، عامل اصلی در تعیین تولید و عادات غذایی محلی است. برنج در محیط های مرطوب رشد می کند. بنابراین آسیای شرقی را به آب و هوای مناسبی برای کشت محصول برنج در سال تبدیل می کند. از آنجایی که کشت برنج در آسیای شرقی زیاد است، می توان برنج را در انواع غذا های آسیایی مشاهده کرد.


تاثیر جغرافیا در آشپزی
ذرت، نوعی غلات است که به خشکی مقاوم است و برخی از کدوها به ویژه برای آب و هوای بسیار خشک مانند هند یا جنوب غربی آمریکا مناسب هستند. فلفل تند برای مناطق خشک و گرم مانند مکزیک مناسب است. در حالی که محصولاتی مانند کاهو، غلات، ذرت شیرین و سبزی های برگ دار در مناطقی با بارش متوسط و ثابت مانند آمریکای میانه غربی و کشورهای اروپای مرکزی خوب است. میزان بارندگی دریافتی یک منطقه همچنین می تواند نوع دام های قابل پرورش را تعیین کند و بر گوشت و محصولات لبنی اولیه منطقه تاثیر بگذارد.


بنابراین می توان نتیجه گرفت که محصولات کشت شده در یک منطقه، تاثیر قابل توجهی در نوع آشپزی مردم آن منطقه دارد.
توپوگرافی یک منطقه هم بر انواع محصولات قابل کشت و هم بر انواع دام های قابل پرورش در آنجا تاثیر می گذارد. مناطق صخره ای و شیب دار مانند کوه های جنوب غربی آمریکا برای پرورش گاو یا کشت محصولات با ریشه های عمیق مناسب نیستند. در حالی که مرغ منبع غذایی محبوبی در آشپزی آن ها است زیرا می تواند به خوبی با مناطق صخره ای سازگار شود و به راحتی پرورش داده می شود.


مناطق جزیره ای، ساحلی و دریاچه ای معمولا مقدار زیادی میوه، ماهی و سایر غذا های دریایی را برای مصرف محلی تولید می کنند. در حالی که مناطق دشتی تمایل به تولید مقادیر زیادی غلات در مناطق وسیع فضای باز دارند.

0
0

ارسال نظر
نام
ایمیل
نظر