بزرگ‌ترین نقاشی جهان

6961

بزرگ‌ترین نقاشی جهان که یک هزار و ۸۰۰ متر مربع مساحت دارد، در یک حراجی به قیمت فراتر از انتظار ۶۲ میلیون دلار به فروش رسید.

بزرگ‌ترین نقاشی جهان که یک هزار و ۸۰۰ متر مربع مساحت دارد، در یک حراجی به قیمت فراتر از انتظار ۶۲ میلیون دلار به فروش رسید.

 

ساشا جفری، از پیشگامان سبک رئالیسم جادویی در مدت هفت ماه، با یک هزار و ۶۵ قلمو و ۶ هزار و ۳۰۰ لیتر رنگ، بزرگ‌ترین شاهکار هنری جهان را با اهداف انسان‌دوستانه خلق کرد.

این نقاشی که سلوک بشریت (The Journey of Humanity) نام دارد، با یک هزار و ۸۰۰ متر مربع مساحت که از ابعاد دو زمین فوتبال روی هم بزرگ‌تر است، در کتاب رکوردهای گینس به عنوان بزرگ‌ترین نقاشی جهان ثبت شد.

اثر نهایی که طی چند هفته گذشته در هتل آتلانتیس دوبی به نمایش گذاشته شده بود، به ۷۰ قطعه تقسیم شد تا امسال با هدف جمع‌آوری ۳۰ میلیون دلار برای مصارف خیریه، در چهار حراجی جداگانه به فروش گذاشته شود. اما در کمال ناباوری این بوم عظیم‌الجثه، در اولین مرحله از حراج‌ها، روز دوشنبه (۲ فروردین ۱۴۰۰) به صورت یک‌جا و با قیمت استثنایی ۶۲ میلیون دلار به آندره عبدون (Andre Abdoune)، مدیر اجرایی هلدینگ بین‌المللی آلتیوس گستیون، فروخته شد.

درآمد حاصل از فروش این نقاشی، طبق قرار قبلی، بین یونیسف، یونسکو، بنیاد خیریه عطیه جهانی (Global Gift)، وزارت تسامح و همزیستی و وزارت آموزش امارات تقسیم می‌شود.

جفری که ساکن دوبی است، در هفت ماه گذشته، روزانه ۲۰ ساعت روی این نقاشی کار کرده است. وی برای پر کردن بومش، از کودکان سراسر جهان دعوت کرده بود نقاشی‌های خود با موضوع انزوا و ارتباط را برایش ارسال کنند تا از آن‌ها در اولین لایه نقاشی استفاده کند.

از نسخه کامل شده این نقاشی که بیش از ۳۰۰ لایه رنگ دارد، اولین بار در تاریخ ۲۵ فوریه (۷ اسفند ۹۹) رونمایی شد.

0
0

ارسال نظر
نام
ایمیل
نظر