انجام عمل جراحی زیر نور موبایل!

6951

اقدام عجیب پزشکان بیمارستانی در هند و انجام عمل جراحی آن ها زیر نور چراغ قوه موبایل در بین رسانه های داخلی و خارجی خبرساز شده است.

انتشار تصاویری از پزشکان جراح بیمارستانی در هندوستان که با نور چراغ قوه تلفن همراه در حال انجام عمل جراحی بودند خبرساز شد. تصاویر منتشر شده جراحان دانشکده علوم پزشکی «اس. اس. ال. باناراس هندو» را در حال انجام عمل جراحی با نور چراغ قوه تلفن همراه نشان می‌دهد.

 

بنا به گزارش رسانه‌های محلی جراحان در حال انجام یک عمل جراحی بودند که ناگهان برق بیمارستان قطع شد. جراحان برای نیمه کاره رها نکردن عمل مجبور به استفاده از نور چراغ قوه موبایل شدند. بنا به گزارش رسانه‌های محلی هند این اتفاق در ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه و در هنگام انجام عمل جراحی دندان یک بیمار رخ داده بود.

 

پس از انتشار گسترده این تصاویر یکی از جراحان حاضر در اتاق عمل در این باره گفت: «این جراحی از یک روز قبل برنامه ریزی شده بود و پس از افتتاح اتاق عمل انجام شد. حدود ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه برق قطع شد و برق اضطراری بیمارستان نیز جایگزین نشد. به همین دلیل کارکنان حاضر در اتاق عمل چراغ قوه‌های تلفن‌های همراه خود را روشن کردند و من و همکارانم جراحی را به اتمام رساندیم.»

 

پس از انتشار گسترده این تصاویر، مدیر این دانشکده علوم پزشکی از انجام تحقیقات در این باره خبر داد و گفت که پرونده‌ای برای پزشکان جراح و کارکنان حاضر در این عمل جراحی تشکیل شده است. پروفسور «وینای کومار سِریواستاوا»، رئیس دانشکده علوم دندانپزشکی در این باره گفت: «این یک اشتباه جدی است و نباید تکرار شود. یک تیم برای بررسی دقیق این اتفاق تشکیل شده است و با پزشکان و کارکنان خاطی برخورد خواهد شد.»

0
0

ارسال نظر
نام
ایمیل
نظر