کوهنوردی که 12 ساعت زیر سنگی بزرگ گیر کرد

6698

یک کوهنورد کالیفرنیایی که به مدت ۱۲ ساعت در زیر یک تخته سنگ گرفتار شده بود توانست با بیرون آوردن تلفن همراه خود از جیبش نجات پیدا کند.

یک کوهنورد کالیفرنیایی به نام جیمز کوچ ۴۸ ساله هفته گذشته در جستجوی هواپیمای بدون سرنشین گمشده خود بود که دچار حادثه شد. این مرد هنگام بازگشت به خانه در زیر یک سنگ گیر کرد.

 

حدود ساعت ۶ بعد از ظهر بود که یک تخته سنگ با سقوط از بالای کوه به روی او افتاد و او را زمین‌گیر کرد. وی گفت: اتفاقی که برای من افتاد بسیار دردناک بود. او فهمید که بازوی چپش زیر سنگ گیر کرده است و حتی نفس کشیدن برای او نیز سخت شده بود. پزشکان اعلام کردند که ۱۱ دنده جیمز شکسته و لخته خون در قسمت‌های آسیب‌دیده، مشاهده می‌شود.

 

وی گفت: اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود که نباید وحشت کنم. او ابتدا چراغ قوه خود را پیدا کرد و اقدام به روشن کردن آن برای علامت دادن کرد. بعد از مدتی فهمید که در آن‌جا کسی وجود ندارد که بتواند نور چراغ او را ببیند.

 

جیمز بعد از ۱۲ ساعت پس از این حادثه به ذهنش رسید که با استفاده از گوشی خود با آشنایان خود تماس بگیرد تا برای نجات او اقدام کنند. بلافاصله بعد از این تماس با بالگرد به کمک به او آمد و به بیمارستان منتقل شد.

0
0

ارسال نظر
نام
ایمیل
نظر