رونمایی از تانک رباتیک جدید ارتش آمریکا

5573

ارتش آمریکا یک تانک رباتیک جدید به نام «Ripsaw M5» رونمایی کرد که آخرین جانشین تانک سرنشین‌دار «Ripsaw MS2» است. «Ripsaw MS2» یک موتور با قدرت 600 اسب بخار داشت و حداکثر سرعت آن به 60 مایل بر ساعت می‌رسید. M5 دارای یک برجک با اسلحه Mk44 30mm Bushmaster II است که می تواند علیه پیاده نظام، کامیون ها و خودروهای زرهی دشمن عمل کند. برجک این تانک را نیز می‌توان به یک پرتابگر موشک که از راه دور کنترل می‌شود یا حتی موشک‌های ضد هوایی دارد، تغییر داد.

ارتش آمریکا یک تانک رباتیک جدید به نام «Ripsaw M5» رونمایی کرد که آخرین جانشین تانک سرنشین‌دار «Ripsaw MS2» است. «Ripsaw MS2» یک موتور با قدرت 600 اسب بخار داشت و حداکثر سرعت آن به 60 مایل بر ساعت می‌رسید.

 

 

شرکت " تکستران" این تانک رباتیک کنترل از راه دور را در تاریخ ۱۴ اکتبر در واشنگتن رونمایی کرد.

 

M5 دارای یک برجک با اسلحه Mk44 30mm Bushmaster II است که می تواند علیه پیاده نظام، کامیون ها و خودروهای زرهی دشمن عمل کند. برجک این تانک را نیز می‌توان به یک پرتابگر موشک که از راه دور کنترل می‌شود یا حتی موشک‌های ضد هوایی دارد، تغییر داد.

 

همچنین این تانک رباتیک می‌تواند سلاح‌ها و پهپادها را به داخل مناطق جنگی منتقل کند و برای عملیات پاکسازی مین‌ها، از بین بردن وسایل انفجاری و به عنوان رادار نفوذکننده استفاده شود.

0
0

ارسال نظر
نام
ایمیل
نظر