پیوند قلب خوک به انسان در آینده نزدیک

5050

یک جراح پیوند قلب در انگلستان پیش بینی کرده، قلب خوک ها طی سه سال آینده قابل پیوند به انسان خواهند بود. سر ترنس اینگلیش از جراحان معتبر انگلستان در چهلمین سالگرد نخستین پیوند موفقیت‌آمیز قلب اعلام کرد امسال سعی خواهد کرد کلیه انسان را با کلیه خوک جایگزین کند که از این عمل موفقیت آمیز باشد برای پیوند قلب نیز می توان روی خوک ها حساب کرد.

یک جراح پیوند قلب در انگلستان پیش بینی کرده، قلب خوک ها طی سه سال آینده قابل پیوند به انسان خواهند بود.

 

سر ترنس اینگلیش از جراحان معتبر انگلستان در چهلمین سالگرد نخستین پیوند موفقیت‌آمیز قلب اعلام کرد امسال سعی خواهد کرد کلیه انسان را با کلیه خوک جایگزین کند که از این عمل موفقیت آمیز باشد برای پیوند قلب نیز می توان روی خوک ها حساب کرد.

 

آناتومی و فیزیولوژی قلب خوک شبیه به قلب انسان است، بنابراین از آنها به عنوان مدل هایی برای آزمایش و توسعه درمان‌های جدید استفاده می شود. 

 

به تازگی یک تیم بین المللی از محققان، دریافتند که تحویل یک قطعه کوچک از مواد ژنتیکی به نام microRNA-199 به قلب آسیب دیده در اثر حمله قلبی باعث بازسازی سلول های قلب می شود.

 

سکته قلبی یا آنفارکتوس میوکارد، ناشی از انسداد ناگهانی یکی از عروق های کرونر دلیل اصلی نارسایی قلبی است که بازماندگان آن معمولا با آسیب ساختاری دائمی در قلب خود روبرو می شوند.

 

یافته های جدید در این زمینه که در مجله Nature به چاپ رسیده نشان می دهد دانشمندان microRNA-199 را در خوک های سکته کرده وارد کردند که بعد از یک ماه تقریبا قلب آنها به طور کامل بهبود یافت.

0
0

سئو جین

۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۵
0
0
ببخشید چطور قلب یک حیوان که نجس و حرامه میتونه در بدن انسان قرار بگیره؟؟؟؟؟؟
ارسال نظر
نام
ایمیل
نظر