آپولو؛ گربه‌سان غول پیکری که هر چیزی ببیند می‌خورد

4297

گربه سانی دورگه در کارولینای جنوبی زندگی می کند که 320 کیلوگرم وزن دارد و هر چیزی را که می بیند می خورد. نام علمی این حیوان لایگر (Liger) است که از لقاح شیر نر و ببر ماده بوجود امده است. لایگرها تنها در اسارت زندگی می کنند و تعداد آنها کمتر از 1000 قلاده است. این حیوان غول پیکر که آپولو نام دارد توسط دو مرد دوستدار حیوانات به نام های مایکل هولستون و کودی آنتله در مرتل بیچ، کارولینای جنوبی نگهداری می شود. ویدیو باورنکردنی از که پیاده روی آپولو با آن دو مرد در مرتل بیچ منتشر شده نشان می‌دهد این حیوان چقدر بزرگ است.

گربه سانی دورگه در کارولینای جنوبی زندگی می کند که 320 کیلوگرم وزن دارد و هر چیزی را که می بیند می خورد.

 

نام علمی این حیوان لایگر (Liger) است که از لقاح شیر نر و ببر ماده بوجود آمده است. لایگرها تنها در اسارت زندگی می کنند و تعداد آنها کمتر از 1000 قلاده است. 

 

این حیوان غول پیکر که آپولو نام دارد توسط دو مرد دوستدار حیوانات به نام های مایکل هولستون و کودی آنتله در مرتل بیچ، کارولینای جنوبی نگهداری می شود. ویدیو باورنکردنی که از پیاده روی آپولو با آن دو مرد در مرتل بیچ منتشر شده نشان می‌دهد این حیوان چقدر بزرگ است.

 

 

برخی آپولو را با گونه‌ای ببر ماقبل تاریخی به نام ببر دندان شمشیری که وزن آنها به 400 کیلوگرم می‌رسید مقایسه می کنند.

 

حتی در میان لایگرها آپولو بسیار نادر است. او و سه برادرش اولین لایگرهای سفید در جهان هستند که در سال 2013 از یک شیر نر سفید و ببر ماده سفید متولد شدند.

 

در آن زمان نیز آپولو با برادرانش فرق می کرد، صاحبانش می گفتند او مانند یک بچه گربه رفتار می کنند و همیشه در حال خرخر(صدای گربه سانان) کردن است. او دایما خواستار نوازش شدن بود.

 

طبق گزارش رکوردهای جهانی گینس، رکورد بزرگترین گربه سان زنده جهان متعلق به هرکول است، یک لایگر نر بالغ که آن نیز در مرتل بیچ، کارولینای جنوبی زندگی می کند و همچنین عموی آپولو است.

 

هرکول وزنی بالغ بر 408 کیلوگرم دارد و قدش 3 متر و 35 سانتی متر است البته هنگامی که روی دو پای خود بایستد. مصرف روزانه گوشت هرکول حدود 20 کیلوگرم گوشت گاو یا مرغ است.

 

این گونه دورگه‌های نادر ابتدا در قرن نوزدهم در هندوستان ظاهر شدند و تنها در اسارت پیدا می شوند، زیرا شیرها و ببرها به طور جداگانه در طبیعت زندگی می کنند.

0
1

ارسال نظر
نام
ایمیل
نظر