اولین آزمایش فضاپیمای اسرارآمیز SpaceX نزدیک است

3308

نمونه اولیه استارشیپ یا کشتی فضایی شرکت SpaceX که یک روز می تواند انسان را به کره مریخ و ماه ببرد حدود دو یا سه ماه دیگر طی چند هفته آزمایش خواهد شد. ایلان ماسک رئیس اسپیس‌اکس اخیرا اظهار داشت که پروازهای آزمایشی این فضاپیما احتمالا در ماه مارس یا آوریل آغاز شود. بسیاری این استارشیپ را با موشک تن‌تن در کتاب مصور کاشفان روی ماه (Explorers on the moon) که سال 1954 منتشر شد مقایسه می کنند. 

نمونه اولیه "استارشیپ" یا "کشتی فضایی" شرکت SpaceX که یک روز می تواند انسان را به کره مریخ و ماه ببرد حدود دو یا سه ماه دیگر طی چند هفته آزمایش خواهد شد.

 

ایلان ماسک رئیس "اسپیس‌اکس" اظهار داشت که پروازهای آزمایشی این فضاپیما احتمالا در ماه مارس یا آوریل آغاز شود.

 

بسیاری این استارشیپ را با موشک تن‌تن در کتاب مصور کاشفان روی ماه (Explorers on the moon) که سال 1954 منتشر شد مقایسه می کنند. 

 

ایلان ماسک اخیرا عکسی از فضاپیمای نقره‌ای رنگ در توییتر منتشر کرده بود و توضیح داد که آن نمونه اولیه است و نسخه نهایی شامل جزئیات بیشتری خواهد شد.

 

فضاپیمای آزمایشی در حال ساخت زمانی که بطور کامل تکمیل شد شبیه تصویر بالا می شود.

 

ماسک اضافه کرد استارشیپ نهایی دارای پنجره ها و چیزهای دیگری نیز خواهد بود.

 

SpaceX در حال توسعه این استارشیپ و یک موشک غول پیکر که Super Heavy خوانده می شود است که مردم را به ماه و مریخ و دیگر نقاط منظومه شمسی خواهد برد.

 

کار ساخت این پروژها در مرکز SpaceX در هاوتورن کالیفرنیا انجام می پذیرد و تست آن در یک سایت در جنوب تگزاس صورت میگیرد، جایی که اولین پروازها در آن انجام می شود.

 

ماسک در پاسخ سوالات کاربران که از جنس بدنه فضاپیما پرسیده بودند گفت بدنه این استارشیپ از جنس فولاد ضد زنگ و از خانواده موشک اطلس است. اما با معماری جدید و ترکیبی متفاوت از آلیاژها ساخته شده است. ماسک ادامه داد این فضاپیما برخلاف اطلس هنگام پرتاب ثابت می ماند.

 


ایلان ماسک می گوید اگر پیشرفت پروژه و آزمایشات به خوبی پیش رود اولین ماموریت فضاپیمای شرکتش سفر به سیاره سرخ (مریخ) خواهد بود که 100 نفر می توانند مسافر آن در اواسط سال 2020 باشند.

 

0
0

ارسال نظر
نام
ایمیل
نظر