تصاویری از مکانهای معروف در 100 سال پیش و اکنون

3280

تصاویری رنگی از برخی پایتخت های اروپایی در اواسط قرن بیستم نشان می دهد که آنها نسبت به صد سال گذشته تا چه اندازه تغییر کرده اند. برخی از این بناها مانند تماشاخانه کولوسئوم در رم باستان به سختی تغییر کرده اند اما برخی مانند لوور پاریس به کلی دگرگون شده اند.

تصاویری رنگی از برخی پایتخت های اروپایی در اواسط قرن بیستم نشان می دهد که آنها نسبت به صد سال گذشته تا چه اندازه تغییر کرده اند. برخی از این بناها مانند تماشاخانه کولوسئوم در رم باستان به سختی تغییر کرده اند اما برخی مانند لوور پاریس به کلی دگرگون شده اند.

 

میدان پوپولو میدان شهری بزرگی است در شهر رم، ایتالیا. نام این میدان، در ادبیات امروز ایتالیا به معنی میدان مردم است. ستون بلند وسط این میدان متعلق به دوران باستان و رامسس دوم، فرعون مصر است. این اثر تاریخی در قرن دهم ساخته شده است و در سال 1589 به این مکان منتقل شده است. شکل امروزی این میدان، توسط معمار ایتالیایی، جوزپه والادیه (۱۸۳۹ - ۱۷۶۲) طراحی و بین سالهای ۱۸۱۶ تا ۱۸۲۰ اجرا شده است.

 

 

لوور، پاریس: این منطقه در ابتدا یک قلعه سلطنتی برای پادشاهان فرانسه در قرن دوازدهم بود.در طول دوران انقلاب فرانسه و سرنگونی نظام سلطنتی این مکان به موزه تبدیل شد.

 

بنای مثلثی که هم اکنون یکی از آیکون‌های گالری هنری لوور است در دهه 1980 میلادی به عنوان یکی از پروژه‌های بزرگ رئیس جمهور میتران ساخته شد.

 

 

پیکدیلی سِـرکِـس یک تقاطع در ناحیه وست اند لندن، شهر وست‌مینستر است.

 

در مقایسه دو تصویر می توان گفت ترافیک درشکه‌های آن زمان با ترافیک خودروها و اتوبوس‌ها عصر کنونی جایگزین شده است.

 

این تقاطع که در محل اتصال خیابان ریجنت و پیکدیلی در سال ۱۸۱۹ ساخته شده و مجسمه اروس در سال 1893 در مرکز آن قرار گرفته است. ایستگاه متروی پیکدیلی سیرکوس در سال 1906 در این تقاطع بازگشایی شد.

 

 

برج مانتورن یا برج ضرب سکه یکی از دروازه های اصلی در امستردام قرون وسطی بود.

 

 

ساختمان رایشتاگ، برلین: این ساختمان پارلمان آلمان است که در سال 1894 و در جریان شکل گرفتن آلمان متحد افتتاح شد. در سال 1999 گنبد شیشه ای طراحی شده توسط نورمن فاستر، جایگزین گنبدی اصلی آن شد.

 

 

میدان پیازا ناوونا در رم باستان که یک استادیوم برای 20 هزار تماشاگر برای دیدن مسابقات ورزشی در رم باستان بود.

 

 

تماشاخانه کولوسئومرم، یک بنای تاریخی که تغییر نسبتا کمی از زمان تصویر قدیمی آن کرده است. این آمفی تئاتر در سال 80 میلادی و در دوران امپراتوری روم ساخته شد که محلی برای 50 هزار تماشاگر برای دیدن اعدام ها و نبرد گلادیاتورها بود.

 

 

ایستگاه مرکزی آمستردام یک ایستگاه راه‌آهن در آمستردام، هلند است.  

 

این ایستگاه که در سال ۱۸۸۹ افتتاح شده توسط پیر کایپرش معمار هلندی ساخته شده است. این ایستگاه هم اکنون یک مرکز حمل و نقل بزرگ با قطار در هلند است که روزانه 250 هزار نفر از آن استفاده می کنند.

 

پل لندن یا لاندن بریج نام یکی از پل‌های لندن است که بر روی رودخانهٔ تیمز ساخته شده و مرکز قدیمی شهر را به محلهٔ ساوث‌وارک متصل می‌سازد.

 

پل لندن تا ۱۷۵۰ تنها پلی بود که بر روی تیمز ساخته شده بود اما در ۱۸۲۴ کار ساخت پل دیگری در غرب آن آغاز شد که تا ۱۸۳۱ طول کشید و پس از آن پل قدیمی را تخریب کرده و پل جدید را پل لندن نامیدند.

 

این پل در سال 1967 به یک خریدار آمریکایی فروخته شد که وی آن را برای بازسازی به آریزونا منتقل کرد و با روگذر بین خیابان کنن و تلور بریج یا پل برج جایگزین شد.

 

طاق پیروزی بنایی است در پاریس واقع در میدان شارل دوگل و در انتهای غربی خیابان شانز الیزه که در سال 1806 به دستور ناپلئون بناپارت به منظور گرامیداشت پیروزی‌هایش در اروپا ساخته شد.

 

 نامهای پیروزی های فرانسوی و ژنرال‌ها در یادبود این بنا ثبت شده و در سال 1921 یک سرباز گمنام جنگ جهانی اول نیز زیر آن دفن شده است.

 

 

برج ایفل برجی فلزی در میدان شان دو مارس و در کنار رود سن واقع در شهر پاریس است. برج ایفل که امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شود.

ساخت برج ایفل در سال ۱۸۸۷ آغاز و در ۳۱ مارس ۱۸۸۹ به پایان رسید.

0
1

ارسال نظر
نام
ایمیل
نظر