به اردک‌ها نان ندهید!

3101

روزنامه بریتانیایی گاردین گزارشی در مورد خطرات تغذیه نان برای اردک ها منتشر کرد. در این گزارش آمده سالانه شش میلیون قرص نان به اردک ها در انگلستان و ولز داده می شود که باعث آسیب رساندن به سلامتی پرندگان و آلودگی آب می شود. تغذیه جو، ذرت و نخود فرنگی برای پرندگان سالمتر است.

روزنامه بریتانیایی گاردین گزارشی در مورد خطرات تغذیه نان برای اردک ها منتشر کرد. 

 

در این گزارش آمده سالانه شش میلیون قرص نان به اردک ها در انگلستان و ولز داده می شود که باعث آسیب رساندن به سلامتی پرندگان و آلودگی آب می شود. تغذیه جو، ذرت و نخود فرنگی برای پرندگان سالمتر است.

 

 تغذیه نان برای اردک ها باعث آسیب رساندن به پرنده های آبی و آلوده شدن آب می شود از همین رو طرفداران حفظ منابع طبیعی در هشداری از مردم خواستند جایگزین های مناسبتر برای پرندگان آبی استفاده کنند.

 

یک نظرسنجی نشان می دهد یک چهارم از انگلیسی ها و مردم ولز با هم شش میلیون نان به اردک ها در سال می خورانند. نان خیس شده محل مناسبی برای رشد جلبک ها است و به باکتری ها اجازه رشد درون نان را می دهد همچنین باعث جذب موش ها و سایر حیوانات موذی می شود.


یک سخنگوی اداره بهداشت حیوانات و گیاهان می گوید: مقدار زیاد تغذیه با نان و سایر غذاهای انسانی می تواند برای پرندگان مضر باشد، که منجر به مرگ و میر و یا به خطر انداختن شرایط سلامتی آنها می شود. همچنین مواد غذایی پس مانده می تواند تغییراتی در محتوای شیمیایی و باکتریولوژیک آب ایجاد کند و خطر ابتلا به بیماری های ویروسی را افزایش دهد.

 

نان سفید به طور خاص هیچ ارزش تغذیه ای واقعی ندارد، در حالی که ممکن است برای اردک ها خوشمزه باشد ولی به جای آن می توان از مواد غذایی دیگر که برای آنها مفیدتر است استفاده کرد.

 

خطری دیگر نیز که وجود دارد این است که اردک ها و دیگر پرندگان آبی می توانند به یک بیماری که به عنوان "بال فرشته" شناخته می شود مبتلا شوند. دلیل ابتلا به این بیماری عدم دریافت مواد مغذی مناسب در رژیم غذایی آنها است. این بیماری موجب تغییر شکل در بال های پرنده می شود که می تواند مانع از پرواز آنها شود و یا حتی آنها را به طور کامل متوقف کند، که به وضوح می تواند مرگبار باشد.

0
3

ارسال نظر
نام
ایمیل
نظر