ظهور قاتل جدید نوجوانان در فضای مجازی!

2657

یک بازی مزاحم جدید به نام مومو momo در رسانه های اجتماعی فراگیر شده که والدین و مقامات بیم آن را دارند ممکن است شاهد ظهور یک پدیده دیگر مانند نهنگ آبی باشیم.این بازی در هفته های اخیر در سراسر جهان ظاهر شده و عمدتا از طریق whats app دریافت می شود.

 

 

یک بازی مزاحم جدید به نام مومو "momo" در رسانه های اجتماعی فراگیر شده که والدین و مقامات بیم آن را دارند ممکن است شاهد ظهور یک پدیده دیگر مانند "نهنگ آبی" باشیم.

 

این بازی در هفته های اخیر در سراسر جهان ظاهر شده و عمدتا از طریق واتس اپ دریافت می شود.
 

در ابتدا کاربران با ارسال پیامی از یک شماره ناشناس به چالش "momo" دعوت می شوند و سپس برای آنها تصاویر ترسناک و پیام های خشونت آمیز ارسال می گردد.

 

بازی با تصویر عجیب و ترسناک یک زن همراه است که از کار یک هنرمند عروسک ساز ژاپنی گرفته شده است.

 

به گزارش یک روزنامه آرژانتینی بازی مومو در حال حاضر تحت پیگرد در ارتباط احتمالی با خودکشی یک دختر 12 ساله در آرژانتین قرار دارد و این باعث شده بسیاری آن را به چالش نهنگ آبی که در سال گذشته باعث خودکشی تعدادی افراد در روسیه شد مرتبط کنند.

 

 

 

هنوز مشخص نیست که چه انگیزه هایی در پشت این بازی نهفته است اما مقامات هشدار می دهند که فرستندگان ناشناس می توانند از آن برای سرقت اطلاعات یا تشویق به خشونت و خودکشی استفاده کنند.

 

این چالش شوم در چندین کشور جهان از جمله آرژانتین، مکزیک، ایالات متحده، فرانسه و آلمان گزارش شده است هرچند تاکنون به نظر می رسد در آمریکای لاتین محبوب تر است و ظاهرا نوجوانان را هدف قرار داده است.

 

طبق گفته بوینس آیرس تایمز این دختر بچه 12 ساله که احتمالا قربانی این بازی شده از فعالیت های خود قبل از اینکه به زندگی خود خاتمه دهد فیلم برداری کرده است و ممکن است توسط شخص دیگری تشویق به این کار شده باشد.

 

تا کنون هیچ کس نمی داند momo دقیقا از کجا شروع شده یا چه کسی پشت سر این روند نگران کننده است، هرچند تاکنون حداقل هفت شماره تلفن همراه با کد های ژاپن و چندین کشور در سراسر آمریکای لاتین مرتبط با این بازی پیدا شده است.

0
0

ارسال نظر
نام
ایمیل
نظر